Skocz do zawartości
Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet <3

Nowy silnik forum

Silnik forum  

12 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy Podoba ci się zmiana silnika forum?

• Tak
      7
    • Nie
      1
    • Nie mam zdania
      4

Ankieta została zamknięta

Rekomendowane odpowiedzi

• Administrator

Witajcie, 

Przez ostatnią dobę jak mogliście zauważyć, forum było wyłączone. Spowodowane było to przeniesieniem forum na nowy, licencjonowany silnik Invision Community (IPBoard). Powodem, dla którego podjęliśmy taką decyzję, jest m.in. to, że styl forum, napisany przez osobę, którą wynajął Eryk, zakodowała go na starej wersji PHP oraz niewspieranej bibliotece bootstrap co powodowało liczne problemy przy kolejnych aktualizacjach silnika (m.in. popsute wysyłanie załączników, niedziałająca zakładka kontakt czy ta paskudna tabela serwerów). Przez ostatnie kilka dni pracowałem nad przeniesieniem stylu forum pod nowy silnik. Udało mi się zrobić to dość szybko jak na czas, którym dysponuje.  Szczerze powiedziawszy, pierwszy raz mam styczność z tym silnikiem, a więc pewne jest to, że gdzieś na forum może występować jakiś błąd. Prosiłbym wszystkich, którzy takowy znajdą, aby zgłosili go w odpowiednim dziale Propozycje/Błędy. Jeżeli macie jakieś propozycje, również zapraszam was do dzielenia się nimi.

Mam nadzieję, że ta zmiana to dobry początek w stronę reaktywacji sieci, do którego dążymy wspólnie z @sir. nottm oraz @Jaroszewski 

Dajcie znać co o tym myślicie

• Super 3
  • Smutna 2
Odnośnik do odpowiedzi

Co do SEO o którym wspomina @Eryk172

Wypadałoby by dodać meta tagi coś w stylu <meta name="keywords" content="serwery cs, forum cs, serwery csgo">

Dodać atrybuty alt co do niektórych obrazków nie uploadowanych przez userów logo itp.

pokombinować z plikiem robots.txt 

Zaindeksować linki bo sporo jest takich które mają atrybut href i nie prowadzą do konkretnego działania jak np ikona połącz z listy serwerów.

image.png.e0e11fdfff02e77f06e13d65968e3784.png

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

-Dodać opcje edytuj do napisanych wcześniej wiadomości na sbx.

-Poprawić literówke w stopce "Nasze serwery posiadają atuorskie pluginy dzięki czemu każdy serwer jest unikalny!".

Edytowane przez 2d15xVxUdGKh55DP
  • Dziękuję 1
Odnośnik do odpowiedzi

-Wydłużyć czas edycji posta, bo nie moge już edytować tego powyżej i musze walic jeden pod drugim.

-Poprawić kolorystykę tych headerów na sidebarach każda inna byłaby lepsza

-Wyrównać text do środka w wczesniej wspomnianych headerach

przykład 

image.thumb.png.e199f48413769ba7ab31f08d2bc1b156.pngimage.thumb.png.6056889148ba371ac069e1a63754eec5.png

- Pozmieniać czcionki bo są troche słabo czytelne.

Edytowane przez 2d15xVxUdGKh55DP
Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, 2d15xVxUdGKh55DP napisał:

Co do SEO o którym wspomina @Eryk172

Wypadałoby by dodać meta tagi coś w stylu <meta name="keywords" content="serwery cs, forum cs, serwery csgo">

Dodać atrybuty alt co do niektórych obrazków nie uploadowanych przez userów logo itp.

pokombinować z plikiem robots.txt 

Zaindeksować linki bo sporo jest takich które mają atrybut href i nie prowadzą do konkretnego działania jak np ikona połącz z listy serwerów.

image.png.e0e11fdfff02e77f06e13d65968e3784.png

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

-Dodać opcje edytuj do napisanych wcześniej wiadomości na sbx.

-Poprawić literówke w stopce "Nasze serwery posiadają atuorskie pluginy dzięki czemu każdy serwer jest unikalny!".

1. meta keywords Tego już się nie stosuje = zero efektów, mamy 2021
Tak samo chmura tagów, 10 lat temu może dawała jakieś efekty
;D

meta tittle, meta description na forum generowane automatycznie wystarczy. na końcu z frazą | NaFarcie.pl - Serwery CS zamiast sieć serwerów counter-strike, kto w tych czasach wpisuje counter-strike? "cs" wystarczy 

2. Atrybuty alt też generowane automatycznie wystarczą, tam gdzie ich nie ma można to wrzucić jednak to detal na którym bym się nie skupiał teraz.

3. Z plikiem robots.txt lepiej uwarzać, tam nie ma co kombinować. Wykluczyć strony których nie chcemy indeksować i tyle.

4. Linki wychodzące ze strony powinno być atrybut NOFOLLOW! do gamtrackera, cssetti, fb, steam, itd.. wszystko co ucieka poza NF = strata pozycji w google.

image.thumb.png.bddd6b8a96dfe71c9f738d60ebed6c18.png

Odnośnik do odpowiedzi
  • Vice Administrator
Napisano (edytowane)

Wszystko spoko i wgl., ale chciałem tylko tam napomknąć....

@Eryk172 ja to w szoku jestem, przez 7 lat się tak nie angażowałeś jak teraz po sprzedaniu sieci xD

Może gdybyś się tak angażował w sieć wcześniej zamiast olać ją i sprzedać to możliwe, że dziś byśmy byli całkowicie w innym miejscu/rankingu/pozycji z siecią i serwerami... :ciotamis:

No oFFense, Peace, Love, Sex, Rock And Roll !!! :pepe17:<3:pepe32:

A wracając do tematu, to na dniach wejdą zmiany na pewno, pracujemy nad tym.

Buziaki dla @VeXoN @A.D.P.A.N @sir. nottm;*;*;*

Edytowane przez Jaroszewski
  • Super 6
  • Haha 1
Odnośnik do odpowiedzi

NOINDEX na niektórych podstronach...

Szybko to poprawcie, za to pójdziecie do piekła w wyszukiwarce! 

image.png.6e73a31d855a62cfe804c73cd55fec6b.png

@Jaroszewski

Już nie przeszkadzaj że źle się zajmowałem z początku, kto pamięta ten pamięta :)
Mam inne cele, aczkolwiek musiałem do tego "dojrzeć" aby wiedzieć co chce robić w życiu i na pewno nie jest to granie w gry

Odnośnik do odpowiedzi
  • Właściciel

Zamykam temat, skupiamy się nad tym co jest obecnie. Jeżeli chodzi o propozycje lub wychwycicie jakieś błędy - zgłoście to w odpowiednim dziale na forum. 

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.