Skocz do zawartości

[KOSZ]Rok temu niemal zginął. Los odpłacił mu medalem w Pjongczangu - Niezwykła Historia

`SynneK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moderator

Mark McMorris już jest jednym z największych wygranych IO w Pjongczangu. Przed rokiem, wskutek wypadku, miał połamanych siedemnaście kości, ledwo przeżył. Teraz zdobył brązowy medal w slopestyle'u.

51727803601326937023.jpg

Mark McMorris po makabrycznym wypadku w marcu 2017 roku.

W sezonie 2016/17 kanadyjski snowboardzista zgarnął Kryształową Kulę w konkurencji PAR oraz Big Air. W slopestyle'u był trzeci. To był najlepszy okres w jego karierze. Ale nie trwał długo, bo pod koniec marca 2017 roku, wspólnie z grupką przyjaciół, udał się do kanadyjskiego Whistler. Warunki do jazdy nie były najlepsze. Mgła, ograniczona widoczność. Łatwo w tej sytuacji o błąd. McMorris wypadł z trasy i uderzył w drzewo. Jego stan był krytyczny. Od razu trafił na odział intensywnej terapii szpitala w Vancouver.

[align=center]McMorris miał złamaną szczękę, lewe ramię, pękniętą śledzionę, złamaną miednicę, połamanych kilka żeber oraz zapadnięte lewe płuco. W Vancouver przeszedł szereg zabiegów, zanim lekarze zyskali pewność, że wyjdzie cało z tego wypadku.

Wielki powrót

Jakiś czas potem brat zawodnika był pytany, czy brat - jego zdaniem - może w ógóle marzyć choć w małym procencie o wyjeździe na igrzyska? - Jest świeżo po wypadku, więc może za wcześnie o tym mówić, ale wydaje mi się, że pojedzie - szokował Craig. - To jest dla niego najważniejsza rzecz w życiu. Jeśli ktokolwiek może tak szybko uporać się z kontuzją, to tylko on - dodawał.

Brat się nie mylił. 24-latek podjął walkę o powrót. Do zdrowia, do sportu. Los mu za to odpłacił. Jedenaście miesięcy po tych wydarzeniach Kanadyjczyk znów płakał. Tyle że ze szczęścia. Na jego szyi zawisł brązowy medal zdobyty w slopestyle'u.

- To wyjątkowe uczucie, że po tym wszystkim, co przeszedłem, mogę stanąć na podium. W ostatnich latach często pauzowałem z powodu kontuzji i nie było łatwo. Teraz dałem z siebie wszystko. Wykonałem niemal idealny przejazd, który był bliski zapewnienia mi złota. Mam brąz i nie zamierzam się tym martwić.

Za cztery lata, gdy rozgrywane będą kolejne igrzyska olimpijskie, McMorris będzie mieć 28 lat. Jeśli tylko los będzie dla niego łaskawy i ominą go kolejne wypadki oraz kontuzje, być może znów będzie płakać ze szczęścia. Tym razem na najwyższym stopniu podium.

[/align]

• Like 5

To niesamowite! 

W jeden rok zrobić taką formę po tak fatalnej kontuzji ?! 

Niektórzy trenują całe życie i nie zdobywają ani jednego medalu olimpijskiego a tutaj taki zdolny i ambitny pan.

• Like 1

• 2 tygodnie później...

[align=center]Wiadomość wygenerowana automatycznie!

Ten temat został zamknięty przez Moderatora @".:Mati:.".

---------------------------------------------------------------------------------------

Sprawa została wyjasniona!

Dodatkowe uwagi: /cls Zamek

---------------------------------------------------------------------------------------

Jeśli się z tym nie zgadzasz raportuj ten post,

a zostanie rozważone ponowne jego otwarcie.

Pozdrawiamy, Ekipa NaFarcie.pl[/align]

• 3 lata później...
Moderator

Wiadomość wygenerowana automatycznie!
Ten temat został zamknięty przez Moderatora.

Wątek łamie zasady forum!
Zapoznaj się z regulaminem forum/działu zanim ponownie postanowisz coś napisać!

Jeśli się z tym nie zgadzasz raportuj ten post,
a zostanie rozważone ponowne jego otwarcie.

Pozdrawiamy, Ekipa NaFarcie.pl

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.