Skocz do zawartości

[KOSZ]Adam Małysz wraca do skoków!

Nieustraszony
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

[align=center]yswa3ot34oaxjnck885bf6s914b5e95p.jpg

W niedzielę w Wiśle Adam Małysz ogłosił swój powrót do skoków narciarskich!

Adam Małysz był jednym z najwybitniejszych zawodników w historii skoków narciarskich. Pochodzi z Wisły. W dorobku ma m.in. cztery medale olimpijskie, cztery tytuły mistrza świata, cztery Kryształowe Kule triumfatora Pucharu Świata, trzy tytuły zwycięzcy Letniej Grand Prix oraz zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni. Na najwyższym stopniu podium zawodów Pucharu Świata stawał 39 razy. Karierę skoczka zakończył w marcu 2011 roku.

Adam Małysz będzie pełnił funkcję dyrektora koordynatora do spraw skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w PZN (Polskim Związku Narciarskim) - ogłosił w sobotę prezes związku Apoloniusz Tajner. - Jedno jest pewne, nie będę siedział w biurze – zapewnił Małysz.

Nowy dyrektor, który podpisał dwuletnią umowę ze związkiem, powiedział, że jako koordynator chce scalać grupy i zapewnić im każdą pomoc. - Do tej pory robiłem to w podobny sposób, ale w znacznie mniejszym zakresie, bo nie miałem na to czasu. Teraz, kiedy mam go więcej, postanowiłem uwagę i energię poświęcić skokom, czyli temu, w czym zawsze dobrze się czułem – wyjaśnił.

Tajner powiedział, że latem w kadrze prowadzonej przez trenera Stefana Horngachera, pojawiła się dobra współpraca i świetna atmosfera. - Teraz dodatkową motywacją i bodźcem jest dołączenie Adama. To powinno wzmocnić zespół i pozwolić mu by dobrze wejść w sezon zimowy. Tego zawsze nam brakowało. Trener wie co robić. Wprowadził dużo innowacji, nowych metod. Teraz wesprze go Małysz. Mam nadzieję, że czekają nas dwa dobre sezony, w których będziemy mieli w 2017 r. Mistrzostwa Świada w Lahti oraz rok później Igrzyska Olimpijskie – zaznaczył.

Horngacher powiedział, że nie ma specjalnych oczekiwań odnośnie sezonu zimowego. Chciałby jedynie, aby jego podopieczni pokazywali na skoczniach to, czego nauczyli się latem.

W tamtym czasie Małysz mocno zaangażował się w wybór nowego trenera dla polskich skoczków. Kiedy okazało się, że PZN rozstanie się z Łukaszem Kruczkiem, były mistrz pomógł doprowadzić do zatrudnienia Stefana Horngachera. - Adam negocjował pewne warunki - zdradza teraz prezes Wąsowicz. - Stefan miał dobrą posadę w niemieckiej federacji, był tam ceniony, osiągał sukcesy. Rozmawialiśmy z nim obaj z prezesem Apoloniuszem Tajnerem, ale chyba zdecydowało to, że Adam powiedział mu wprost: "Ja ci pomogę". To jemu Horngacher dał się przekonać - opowiada nam jeden z szefów PZN.

Sport.pl dowiedział się, że Małysz błyskawicznie przekonał do siebie członków zarządu PZN. Niedawno był ich gościem podczas zebrania w Krakowie. Jedyna wątpliwość dotyczy jego znajomości biegów narciarskich. Dyrektor sportowy PZN powinien dbać o wszystkie dyscypliny i dobrze byłoby, żeby na każdej się znał. Prawdopodobnie ta kwestia zostanie rozwiązana tak, że Małysz zajmie się skokami i kombinacją norweską, która również jest mu bliska (to od niej zaczynał karierę, to w niej zaliczył swój pierwszy start w Pucharze Świata), natomiast za biegi w PZN będzie odpowiadał ktoś inny.

[/align]

[align=right]Źródła:

* sport.pl *

* polsatsport.pl *[/align]

• Like 9

Hmm.. Ciekawe czy to prawda, czy tylko plotki/głoszenie i tak fałszywej informacji w necie by było głośniej? Jeżeli Małysz ma wrócić na prawdę do skoków i tak też uczyni to zapewniam, że w zimę na pewno będę śledził go na TVP przed telewizorem. :D

:rep:

@Micorn następnym razem zanim coś napiszesz przeczytaj post! Tytuł nie zawsze wszystko mówi! :P Adam Małysz wraca do skoków, ale w takim sensie, że będzie się nimi znów zajmował lecz nie jako skoczek, ale

Adam Małysz będzie pełnił funkcję dyrektora koordynatora do spraw skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w PZN (Polskim Związku Narciarskim)

NAWET TO PODKREŚLIŁEM, A TY TEGO NIE PRZECZYTAŁEŚ. I jest to pewna informacja! Małysz podpisał już umowę na 2 lata. Plotek nie zamieszczam na forum ;) Powinien być warn za nabijanie postów, ale to nie moja sprawa ;)

P.S. Skoki i tak będzie warto oglądać zimą, ponieważ Polacy już w Letnich skokach podobno prezentują znakomita formę. Gdzieś czytałem, że Horngacher (nowy trener polskich skoczków) powiedział, iż boi się, że do zimy forma Polaków może się wyczerpać xd Ale miejmy nadzieję, że nie :D

• Like 1

[align=center]Wiadomość wygenerowana automatycznie:

Ten temat został zamknięty przez moderatora @"Nieustraszony"

lock.png

[/align]

Powód: Zamykam. Jak ktoś zechce zawsze może przeczytać ;) /cls

Jeśli się z tym nie zgadzasz - raportuj ten post, a zostanie rozważone ponowne jego otwarcie.

Pozdrawiamy,

Ekipa - NaFarcie.pl

• 5 lat później...
Moderator

Wiadomość wygenerowana automatycznie!
Ten temat został zamknięty przez Moderatora.

---------------------------------------------------------------------------------------
Wątek łamie zasady forum!
Zapoznaj się z regulaminem forum/działu zanim ponownie postanowisz coś napisać!
---------------------------------------------------------------------------------------

Jeśli się z tym nie zgadzasz raportuj ten post,
a zostanie rozważone ponowne jego otwarcie.

Pozdrawiamy, Ekipa NaFarcie.pl

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.