Skocz do zawartości

[KOSZ]Zamach z 11 września 2001 roku.

Nieustraszony
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

[align=center]nowyjork0911.jpg

Dokładnie 11 września 2001 roku w godzinach porannych miał miejsce największy zamach terrorystyczny wszech czasów. Tego to dnia miała miejsce seria czterech ataków terrorystycznych na terytorium Stanów Zjednoczonych za pomocą uprowadzonych samolotów pasażerskich.

Przebieg zamachu:

Zamach z 11 września 2001 roku dokonało 19 porywaczy, którzy kupili bilety na 4 loty krajowe amerykańskich linii lotniczych. Po przejęciu kontroli nad samolotami skierowali je na znane obiekty na terenie USA. Oficjalnie przyjmuje się, iż wieże uległy zawaleniu na skutek naruszenia stalowej konstrukcji nośnej budynków, częściowo wskutek uderzenia samolotów, a następnie w wyniku intensywnych pożarów zainicjowanych przez eksplodujące paliwo lotnicze. Dwa spośród porwanych samolotów rozbiły się o bliźniacze wieże World Trade Center w Nowym Jorku, trzeci zniszczył część Pentagonu. Ostatni samolot, który był opóźniony nie dotarł do celu - rozbił się na polach Pensylwanii około 15 minut lotu od Waszyngtonu. Przypuszcza się, że samolot miał uderzyć w Biały Dom lub Kapitol, choć nie ma na to jednoznacznych dowodów. Maszyna nie doleciała do celu, gdyż pasażerowie, którzy dowiedzieli się o losie innych samolotów, zaatakowali porywaczy i doprowadzili do katastrofy samolotu na bezludnym terenie.

Sprawcy zamachu:

Winą za zamachy obarczono organizację Al-Kaida dowodzoną przez Osamę bin Ladena. 29 października 2004 roku arabska telewizja satelitarna Al-Dżazira nadała wystąpienie Osamy bin Ladena, w którym wziął on na siebie odpowiedzialność za zamachy z 11 września 2001 roku i zagroził ich powtórzeniem. Oświadczył, że ataki terrorystyczne na USA to przejaw walki o wolność.

Ofiary zamachu:

Ustalono ostatecznie, iż łącznie, w wyniku czterech zamierzonych katastrof lotniczych, w zamachu zginęły 2973 osoby, w tym sześciu Polaków, nie wliczając 19 porywaczy i 26 osób nadal oficjalnie uznawanych za zaginione.

[video=youtube]https://https://www.youtube.com/watch?v=hMBpXyR23hQ

Zamach na World Trade Center był pierwszą skuteczną operacją tego typu i pociągnął za sobą więcej ofiar i strat materialnych niż jakikolwiek inny akt terroru w dotychczasowej historii Stanów Zjednoczonych i świata.[/align]

[align=right]Źródła:

* wikipedia.pl *[/align]

• Like 12

Można by polonizować na "zamachem" ostatnio się tym zainteresowałem i nie możliwe jest to, żeby 2 samoloty tak uderzyły w wieże aby te runęły w 10sek, dodatkowo, nawrót samolotu który wleciał w tym samym dniu w pentagon był możliwy aczkolwiek bardzo ciężki do wykonania, doświadczeni piloci wypowiadali się na ten temat, i przyznawali, że na prawdę uzdolnieni piloci mogliby wykonać taki manewr a co dopiero jakiś terrorysta z Al-Kaidy. Teorii jest dużo, ale nie chcę pisać kolejnego artykułu w tym wątku :)

Można by polonizować na "zamachem" ostatnio się tym zainteresowałem i nie możliwe jest to, żeby 2 samoloty tak uderzyły w wieże aby te runęły w 10sek, dodatkowo, nawrót samolotu który wleciał w tym samym dniu w pentagon był możliwy aczkolwiek bardzo ciężki do wykonania, doświadczeni piloci wypowiadali się na ten temat, i przyznawali, że na prawdę uzdolnieni piloci mogliby wykonać taki manewr a co dopiero jakiś terrorysta z Al-Kaidy. Teorii jest dużo, ale nie chcę pod twoim artykułem pisać kolejnego :)

[align=center]Tak, sam z ciekawości szukając jak najwięcej na ten temat natrafiłem na coś podobnego:

[video=youtube]

No i przyznam, że być może jest to prawda, ale tego się raczej nigdy nie dowiemy.[/align]

No tak .

Dziwna sytuacja . Mamy tu do czynienia z powtórnymi uderzeniami w wierzę . Również czytałem już o tym .

Świetny artykuł dla tych, którzy o tym nie słyszeli . Kawał dobrej historii.

Natknąłem się na tą historię sam na discovery history .

[align=center]Wiadomość wygenerowana automatycznie:

Ten temat został zamknięty przez moderatora @"Nieustraszony"

lock.png

[/align]

Powód: Zamykam. /cls

Jeśli się z tym nie zgadzasz - raportuj ten post, a zostanie rozważone ponowne jego otwarcie.

Pozdrawiamy,

Ekipa - NaFarcie.pl

• 5 lat później...
Moderator

Wiadomość wygenerowana automatycznie!
Ten temat został zamknięty przez Moderatora.

---------------------------------------------------------------------------------------
Wątek łamie zasady forum!
Zapoznaj się z regulaminem forum/działu zanim ponownie postanowisz coś napisać!
---------------------------------------------------------------------------------------

Jeśli się z tym nie zgadzasz raportuj ten post,
a zostanie rozważone ponowne jego otwarcie.

Pozdrawiamy, Ekipa NaFarcie.pl

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.