Skocz do zawartości

[KOSZ]Seriale

Ewka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Pomyślałam sobie, że być może jakaś mała część z was lubi sobie coś ciekawego czasami obejrzeć. W związku z tym postanowiłam opisać seriale, które wywarły na mnie wrażenie. Każdy z nich ma w sobie coś innego, co mnie do niego przyciąga.

Let's go!

Orphan Black

AA_orphanblack_thumbnail_s2_02_web.jpg

Gatunek: dramat, akcja, sci-fi

Serial, który ma na mnie gigantyczny wpływ. Podczas oglądania jednego odcinka można w dosłownie kilka minut przejść z roześmianego widza, w widza z depresją. Dosłownie. To jedna wielka wybuchowa mieszanka. Podczas wybuchu potrafi nas porazić tysiącami różnych emocji w ciągu kilku minut. Nie, nie przesadzam. Wiem, co przeżyłam, chociaż przyznaję, że na początku nie byłam przekonana do OB. Po, chyba, dwóch odcinkach zostawiłam to, pomyślałam sobie "to po prostu nie dla mnie". Wiedziałam jak bardzo się myliłam, kiedy wróciłam do oglądania... Nie polecam więc poprzestawania na 1-2 odcinkach. Trzeba nieco poczekać na rozwój akcji. Tak czy inaczej, czas na przejście do opisu fabuły. Zajmę się akcją toczącą się w pierwszych odcinkach. Postaram się również nie sypać spoilerami na lewo i prawo.

Sarah Manning pewnego dnia zauważa na dworcu kolejowym uderzająco podobną do siebie kobietę. Niestety, Sarah nie zdąża nawet przywitać się z nią, ponieważ ta popełnia samobójstwo na jej oczach. Po tym zdarzeniu Sarah postanawia przejąć tożsamość samobójczyni przy okazji odkrywając, że Beth (tak, kobieta, której tożsamość przejęła) jest jej klonem, co ciekawsze -nie jedynym...

Może brzmieć mało interesująco, aleeee, zaufajcie mi, warto. Jest jednak wiadomość na temat tego serialu, która mnie zdruzgotała. O co chodzi? To proste! W roku 2017 odbędzie się premiera 5 i ostatniego sezonu Orphan Black.

American Horror Story

[align=center]Ecran_Titre_d%27American_Horror_Story.png

[/align]

Gatunek: horror, dramat

Coś dla fanów strachu. Wybitna gra aktorska, znakomite dobranie muzyki, świetne kostiumy i można by było tak wyliczać i wyliczać, jednak wszystko składa się na jedno - niezapomnianą aurę przenoszącą nas w niezbadany świat strachu i niepokoju. Niemal wszystko jest dopracowane perfekcyjnie, zresztą gdyby nie było, to byłby to zwyczajny tani serial z gatunku pseudohorror wywołujący raczej śmiech niż dreszcze. Jestem wielką fanką horrorów, wiem tym samy, że znalezienie dobrego filmu z tego gatunku niemal graniczy z cudem (może aż tak źle nie jest, ale prawie). Tutaj natomiast każdy fan gatunku znajdzie coś dla siebie - jest krew, jest działanie (duuuuże) na psychikę oraz inne elementy grozy.

Cały serial podzielony jest na serie. Pierwsza to Murder House (dom nawiedzony przez duchy), druga - Asylum (psychiatryk, moim zdaniem najlepsza seria do tej pory), 3- Sabat (czarownice), 4 - Freak Show (historia pewnej grupy cyrkowej, bardzo ciekawa, tajemnicza i niecodzienna historia...), 5 - Hotel (nawiedzony hotel, moim zdaniem najgorsza seria, wypchana erotyzmem, niezbyt przyjemnym erotyzmem....). Zaletą serialu jest to, że nie musimy oglądać serii po kolei, ponieważ każda opowiada inną historię i nie ma nic wspólnego z poprzednią. Aktualnie powstaje kolejny sezon AHS, już 6. Temat przewodni nie jest jeszcze znany, twórcy publikują różnego rodzaju wskazówki na swoich stronach, by widzowi mieli szansę na odgadnięcie tego, co ich niebawem czeka na ekranie. Ja sama myślę, że będzie to miało związek z farmą. Okaże się niebawem :)

Orange Is The New Black

OITNB_tb_mobile_1242x650.png

Gatunek: komedia, dramat

Tym razem coś zupełnie innego, bo komedia! Otóż to, śmiech także jest nam potrzebny. OITNB to specyficzny serial skierowany do specyficznych ludzi. Niczego nie można brać na serio. Natomiast ma w sobie trochę dramatu, to prawda. Przekonujemy się o tym poznając historie poszczególnych bohaterów. Każdy z nich miał niezbyt ciekawą przeszłość, każdego  nich życie doświadczyło inaczej.

Jak to wszystko się zaczęło? Otóż pewna Piper trafia do więzienia za przestępstwo popełnione dekadę temu. Policja o tymże przestępstwie dowiedziała się od Alex - byłej dziewczyny Piper. Po czasie obie jakoś odnajdują się w nowym miejscu. Poznają inne więźniarki, które niejednokrotnie potrafią zaskakiwać ekscentrycznością czy nawet agresją. W tym roku premierę miał 4 sezon, a zaplanowanych jest ich aż 7. Miejmy więc nadzieję, że twórcy postarają się i nie zepsują fabuły :).

Na razie to tyle. Ucieszę się, jeżeli coś wam przypadnie do gustu, a jeśli ktoś widział już coś z wyżej wymienionych, to zapraszam do rozmowy! :D

Mile też będą widziane komentarze dot. pisowni. Dobrze jest wiedzieć co jeszcze trzeba w sobie poprawić :)

+oczywiście, to nie są wszystkie seriale, które lubię, to jedynie mała ich cząstka :P

• Like 6

Fajne fajne może obejrzę kiedyś ;) Ale :rep: Dla Ciebie :) <3

Danke :D i zachęcam gorąco do oglądania, fajnie się przy tym spędza czas :P

Dragon ball serial z '90 i serial z teraźniejszego czasu ^^ .

Żaden inny go nie przebije :)

Po zastanowieniu się, sprzedam mały spoiler do ostatniego odcinka xD xD

A więc.

Goku został wezwany przez Wszechmogącego króla wszechświatów, po to by stał on się przyjacielem Goku.

po wizycie u Króla wszechświatów Songo wraz z Vegetą i Trunk'sem który przybył z przyszłości wehikułem czasu,

by prosić o pomoc. użyli wehikułu czasu który Bulma (Żona Vegety) naprawiła.

A resztę już sami zobaczcie :) ojjj będzie się Kurwaaaaaa działo ^^

Animu, animu... Fakt faktem, anime lubię, ale Dragon Balla nigdy jakoś wielką sympatią nie darzylam, chociaż kiedy byłam mała zdarzało mi się czasami oglądać.

@Ewka

uuuuuu niestety tak nie może być :o

,, - ,, Wędruje do ciebie....

Jak można nie lubić DB i resztę serii danego serialu :(

Ehhhh a myślałem ...

a z resztą mniejsza o to.

" timestamp="1472287915"]

@Ewka

uuuuuu niestety tak nie może być :o

,,  - ,, Wędruje  do ciebie....

Jak można nie lubić DB i resztę serii  danego serialu :(

Ehhhh a myślałem ...

a z resztą mniejsza o to.

Wiesz, tak to już jest, że jedni lubią DB, inni wolą AHS, a jeszcze inni M jak miłość. To jednak jeszcze nie jest jednoznaczne z nie znalezieniem wspólnego tematu do rozmowy o filmach, serialach czy jeszcze czymś innym. A nuż przekonasz drugą osobę do obejrzenia Twojego ulubionego serialu?

DB to jest coś wiecznego <3 A za twoją pracę Ewka leci + może sam obejrzę jeden z powyżej opisanych ^^

• Like 1

Moje najlepsze seriale to Gra o Tron i Wikingowie i tylko na to czekam!!!!

Kocham GOT całym sercem, a przez Pieśń Lodu i Ognia zbankrutowałam, ale nie żałuję! Chciałam właśnie napisać o GOT i długo biłam się z myślami, ale koniec końców wygrało OITNB (wybacz mi, proszę [*]). Wikingowie są na mojej dłuuugiej liście seriali do obejrzenia, mam nadzieję, że się na nim nie zawiodę :D

Masz moje słowo, że nie zawiedziesz się na nim :D <3

Doobra, zaufam ci i niedługo zabiorę się do oglądania, może wrzucę coś tutaj, co mogłoby zachęcić do oglądania, jeżeli to faktycznie jest takie dobre :)

• 5 lat później...

tematzamkniety1.png.1a687f9a47a44ae422aec30e7ad8df86.png

Ten temat został zablokowany przez załogę forum. Jeśli się z tym nie zgadzasz, raportuj ten post, a Administracja rozpatrzy go ponownie. 

• 3 miesiące temu...
  • Junior Admin
Junior Admin

Wiadomość wygenerowana automatycznie!
Ten temat został zamknięty przez Moderatora.

---------------------------------------------------------------------------------------
Wątek łamie zasady forum!
Zapoznaj się z regulaminem forum/działu zanim ponownie postanowisz coś napisać!
---------------------------------------------------------------------------------------

Jeśli się z tym nie zgadzasz raportuj ten post,
a zostanie rozważone ponowne jego otwarcie.

Pozdrawiamy, Ekipa NaFarcie.pl

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.