Witaj gościu na NaFarcie.pl! Zarejestruj się i dołącz do nas!

Moja wizja

Rozpoczęty przez DymsoN, 03.12.2018

27 odpowiedzi w tym temacie
Dużo pisze

Zasłużony

• Liczba postów: 521
  • Sklep: DymsoN
  • Nick z gry: DymsoN
  • Z nami od 2 lat
    Dużo pisze
    Zasłużony

• Z nami od 2 lat
    ================================================================================================

WITAM

================================================================================================

Pierwszy i ostatni raz podchodzę poważnie do tego tematu, także proszę o skupienie się. Gotowi? Look at this....

Chciałbym na wstępie poruszyć chyba najbardziej irytujący temat na tym serwerze, a mianowicie PTW (pay to win). Wiele osób ze mną na czele uważa, że serwer nie jest zbalansowany równo między CT, a TT.  Zacznę po kolei od najważniejszych rzeczy do tych mniej ważnych bazując na mojej subiektywnej ocenie, którą argumentuję stażem na serwerze i własnym podejściu do tematu.

VIPY

Jak wszyscy doskonale wiedzą, serwer musi się za coś utrzymywać. Rozumiem to w pełni, lecz gdyby VIP'y były zbalansowane, nie byłoby problemów, czy też bólów przewlekłych analu na serwerze. Pragnę zaznaczyć, że nie każdego stać na VIP lub nie każdy chce wydawać pieniądze na tą grę. Wymienię po kolei wady TT oraz CT.

Auto Bunny Kurwa Hop

Istny horror oraz zaproszenie do popisywania się graczom z komputerem NASA. Plugin nie dość, że wpływa tragicznie na prowadzenie, to jeszcze kompletnie wybija z rytmu prawdziwe prowadzenie jako CT. Temat ABKH był milion razy poruszany i zawsze kończyło się tym (ABH zawsze było na serwerze i jest to rzecz cechująca ten serwer) Wiecie co cechuje ten serwer teraz? Postrzeganie go jako PTW i żeby było zabawniej ludzie, którzy wypisują tego typu bzdury są idiotami. Dlaczego? Już wam Damian opowiada. Pamiętasz, jak odpalałeś wszystkie możliwe skill'e ze sklepiku? Pamiętasz, jak osiągałeś wystarczającą prędkość do wystrzelenia z jak rakieta? Pamiętasz... jak kurwa dostałeś jeden strzał w cymbał za całe HP i jedną pestkę w kostkę na dobitkę. Ten wielki rage, ból dupki, że "cały misterny plan w pizdu". Jeśli CT ma VIP'a, nawet 4-5 VIP'ów w TT może mu co najwyżej kukle wylizać. Gang + VIP + kamizelka (-40% otrzymywanych obrażeń lolz) + platynowe naboje (+30 obrażeń lolz v2) i nie macie prawa się zbuntować (jeśli ktoś umie strzelać w CT). Wracając do tematu, ABKH nie ma żadnych zalet. Mapy, które mają predyspozycje do zajebistego prowadzenia, kończą się w wyznaczonym czasie przy prowadzeniu nudnym, jak te siano co na Westernach pokurwia sobie luzem.

HP

CT (VIP + gang) 250-350 HP idzie wyciągnąć. Z ekwipunkiem opisanym powyżej macie Zombie Mod :). TT (VIP + gang + ćpanie) 250-480 HP. Nawet nie chce mi się tłumaczyć o co mi tutaj chodzi bo nikt nie jest chyba na tyle głupi, żeby nie ogarnąć o co mi chodzi.

GANG

Absurdalne ilości HP wyciągane przez VIP'y, grawitacja, movement.... wszystko jest ZBYT i to na prawdę bardzo ZBYT. Problemem wszystkich dodatków takich jak gang, sklep są właśnie niezbalansowane VIP'y. Zobrazuję trochę sytuację... jesteś w celi, nad Tobą jest GR. Masz najlepszy gang ulepszony na full. Chcesz uciec do GR? Żodyn problym. Skaczę sobie na głowe jednego z więźniów, 2 skoczki (grawitacja i movement robią swoje) i jesteś w GR. To jak z tej reklamy na dużego chuja (3 proste kroki, jak powiększyć bydlaka). Prosty buncik gwarantowany. Osoby nowe na serwerze, z potencjałem na dobrych prowadzących po prostu rezygnują z grania w CT po takich akcjach. Zamiast przyciągać nowych graczy i zachęcać ich do ambitniejszego grania niż tylko bunt czy ucieczka, to odpychamy ich "atutami" VIP'a.

SKLEP

TT przyćpa sobie 2-3 razy domestos i osiąga progi HP widoczne powyżej. CT odpala kamizelkę, HP z gangu też robi swoje i niemożliwy do zabicie (przez gracza bez VIP, który jedyne co może wymyślić to czy ustawić się w szeregu z prawej, czy lewej strony). Głównie te same przyczyny do ogarnięcia co w gangu, czyli zmniejszenie ilości otrzymywanego HP i redukcja prędkości na najkach bo też nieźle jest.
    Wszystkie punkty powyżej, sprawiają, że VIP jest zbyt OP. Same "atuty" już są przesadzone, a w połączeniu z rzeczami jakie daje serwer, otrzymujemy ZM+JB. Osobiście nie mam nic do sklepu bo ceny za to są dobre względem zwykłych graczy i VIP'ów, ale chodzi mi i zapewne jeszcze kilku osobom o to, że VIP rządzi tym serwerem, a nie jest jego dodatkiem. Uważam, że redukcja HP, odjęcie jednego skoku oraz wyjebanie ABKH naprawiłoby problem VIP'a.

MAPY

Zaniedbanie listy map jest zgrozą tego serwera. Również w losowaniu map występują głównie te, które są najczęściej grywalne lub rozpoznawalne po nazwie. Osobiście uważam, że zmiana mapy powinna być niezależna od graczy i następować jedna po drugiej (z FB na piramide, z piramidy na anke itd.). Przez te parę miesięcy powstało na prawdę wiele zajebistych mapek, które są grywalne na innych serwerach i dają więcej opcji dla prowadzącego niż denny jail_facebook czy pyramid. Aktualizacja map powinna być jednym z podstawowych elementów zdrowego serwera JB.

Nie chce się tutaj rozpisywać, więc na razie chciałbym abyście zapoznali się z widocznymi powyżej problemami (według mnie) oraz ocenili, czy to wszystko jest problemem, czy tylko mam jakieś zwidy, że serwer ma tylko stałych graczy i jakieś małe kasztany (dzieci do lat 10). Czekam na wypowiedzi oraz chciałbym zaznaczyć, że to nie koniec moich pomysłów, ale wszystko zależy od tego, jak to wszystko zostanie odebrane.

Dzięki elo benc
    .
    <a href=https://zapodaj.net/759639f1cdd05.png.html>Screenshot_8.png</a>

Użytkownik

• Liczba postów: 158
  • Z nami od 2 lat
    Użytkownik

• Liczba postów: 158
  • Z nami od 2 lat
    To teraz wszystko w rękach Eryka XD
    Użytkownik

Admin Serwera

• Liczba postów: 65
  • Sklep: SeeteQ
  • Nick z gry: SeeteQ
  • Z nami od roku
    Użytkownik
    Admin Serwera

• Z nami od roku
    +1 w chuj mam nadzieje ze cos z tym zrobią lub chociaz wyjebią ten ABH bo to wkurwia maksymalnie.
    EryG

VIP
    Właściciel

• Liczba postów: 3 532
  • Sklep: Eryk172
  • Nick z gry: Eryk
  • Stary wyga
    EryG
    VIP
    Właściciel

• Liczba postów: 3 532
  • Sklep: Eryk172
  • Nick z gry: Eryk
  • Stary wyga
    Raz piszesz, że CT za mocne, a raz że TT.
    Podsumowując.. wyjebać BH dla SuperVIPa oraz zmiejszyc ilość skoków?
    Pomogłem? Kliknij Reputacja

Szukam sponsora na życie, chętni priv
    Użytkownik

Admin Serwera

• Z nami od roku
    Użytkownik
    Admin Serwera

• Z nami od roku
    (03.12.2018, 12:37)Eryk172 napisał(a): Raz piszesz, że CT za mocne, a raz że TT.
    Podsumowując.. wyjebać BH dla SuperVIPa oraz zmiejszyc ilość skoków?

Tak ponieważ jeżeli ktoś jest mistrzem w bhopie +te skoki to nie ma szans nikt w ct.

Może jakaś narada administracji na ts i ustalimy co jest spoko a co wyjebać.
    Byłby to dobry pomysł.
    Dużo pisze

Zasłużony

• Z nami od 2 lat
    Dużo pisze
    Zasłużony

• Z nami od 2 lat
    W tej całej wypowiedzi podałem aspekty w jakich CT jest przesadzone, jak i TT. Obie drużyny jeśli mają VIP'a przewyższają zwykłego gracza kilkaset razy przez co taki nowy człowieczek nie ma najmniejszych szans gdziekolwiek i z kimkolwiek. AutoBunnyHop już od dawna powinien być usunięty, a co do tych skoków, to też przydałoby mu się ukrócić jedną nóżkę.

Pograć miesiąc przy tych zmianach i zobaczyć, jak to będzie się odbijało na prowadzeniu, czy na buntowaniu i wtedy ewentualnie można pomyśleć nad czymś jeszcze.

PS.

Rozpisałem się tak w tamtej wypowiedzi żeby z każdej strony pokazać palcem największemu debilowi co jest nie tak i to zrozumiał.
    Początkujący

Użytkownik

• Liczba postów: 7
  • Nick z gry: time to die
  • Świeżak
    Początkujący
    Użytkownik

• Liczba postów: 7
  • Nick z gry: time to die
  • Świeżak
    Zróbcie przede wszystkim jakieś roszady z mapami, bo na okrągło grane są cztery te same mapy
    Początkujący

Admin Serwera

• Liczba postów: 5
  • Nick z gry: shillen
  • Świeżak
    Początkujący
    Admin Serwera

• Liczba postów: 5
  • Nick z gry: shillen
  • Świeżak
    Ja bym dodał Hook dla ct (linkę) usprawniło by to najpewno przemieszczanie się ct oraz łatwiejsze zabijanie buntowników
    Użytkownik

Admin Serwera

• Z nami od roku
    Użytkownik
    Admin Serwera

• Z nami od roku
    (03.12.2018, 18:01)shillen napisał(a): Ja bym dodał Hook dla ct (linkę) usprawniło by to najpewno przemieszczanie się ct oraz łatwiejsze zabijanie buntowników

A co to dying light ? XD
    Linka bez sensu
    Dużo pisze

Zasłużony

• Z nami od 2 lat
    Dużo pisze
    Zasłużony

• Z nami od 2 lat
    Linka jest dla tych, co nie potrafią się dobrze pozycjonować i nie ogarniają kompletnie prowadzenia na bliskie odległości z więźniami. Wystarczą już skoki, kamizelki i naboje :)

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości